تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

ردیاب ماشین جی‌پی‌اس چگونه کار می‌کند؟

شاید برای شما سوالاتی از این دست پیش آمده باشد که ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر خودرو و تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو در چیست؟ ردیاب‌ خودرو دستگاه‌کوچک و قابل حملی است که به صاحب خودرو اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز خودروی خود را کنترل و مکان‌یابی کند. ردیاب‌ خودرو همچنین پتانسیل ارائه داده‌های مربوط به مکان، سرعت و جهت حرکت خودرو را دارد. اگر وسیله نقلیه سرقت شود و ردیاب‌ خودرو نصب شده باشد، می‌توان موقعیت آن را به مقامات گزارش داد تا سریع‌تر آن را پیدا کنند.

به‌طور کلی، ردیاب‌های GPS برای خودروها از همان فناوری که گوشی هوشمند شما برای اتصال به اینترنت و برقراری تماس استفاده می‌کند، بهره می‌برند. همه ردیاب‌های GPS داده‌های یکسانی را از شبکه‌ای از ماهواره‌ها در آسمان دریافت می‌کنند، مکان ماشین را محاسبه می‌کنند، سپس داده‌ها را با استفاده از شبکه تلفن همراه به یک برنامه تلفن هوشمند یا مرورگر وب ارسال می‌کنند.  

ویژگی‌های ردیاب خودرو

  1. استفاده آسان

تمام اطلاعات ضروری مانند داده‌های موقعیت مکانی، وضعیت خودرو و غیره را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار GPS ردیاب‌ خودرو از هر نقطه روی لپ تاپ، تبلت یا گوشی‌های هوشمند در دسترس قرار داد.

  1. کم هزینه و نصب آسان

قیمت ردیاب‌ خودرو برای اتومبیل‌ها می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. ضمن اینکه نصب این دستگاه بسیار ساده است.

  1. ایمنی و امنیت

اگر ماشین شما به سرقت رفت و یک ردیاب جی‌پی‌اس در ماشین خود نصب کرده‌اید، می‌توانید از آن برای پیدا کردن مکان دقیق و شاید بازیابی وسیله نقلیه خود استفاده کنید. دستگاه‌های ردیاب‌ خودرو معمولاً در صورت مشاهده لرزش یا حرکت در خودروی مالک، هشدارهایی را برای مالک ارسال می‌کنند.

 

  1. غیرفعال کردن از راه دور (اختیاری)

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب برخی از دستگاه‌های ردیاب خودرو GPS، غیرفعال کردن وسیله نقلیه از راه دور است. برنامه‌هایی در تلفن‌های همراه هوشمند موجود است که می‌توانید از آن‌ها برای ارسال پیام به ردیاب خودرو برای غیرفعال کردن وسایل الکترونیکی خودرو استفاده کنید.

مواردی که برشمردیم تنها تعداد اندکی از مزیت و تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو  یا هر تکنولوژی قدیمی‌تری از ردیاب خودرو است.

تفاوت ردیاب ماشین و دزدگیر خودرو

تفاوت ردیاب ماشین و دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرو چیست؟

دزدگیر خودرو یک وسیله الکترونیکی است که در یک وسیله نقلیه نصب می‌شود تا از سرقت خودرو، محتویات آن یا هر دو جلوگیری کند. دزدگیرهای خودرو زمانی که شرایط لازم برای راه‌اندازی آن فراهم باشد، با انتشار صدایی با حجم بالا کار می‌کنند.

ویژگی های دزدگیر خودرو

هشدارها اغلب با ترکیبی از ویژگی‌های مختلف همراه هستند. دزدگیر خودرو از راه دور معمولاً از یک گیرنده رادیویی اضافی تشکیل شده است که به مالک اجازه می‌دهد تا زنگ را به صورت بی‌سیم از یک جاکلیدی کنترل کند و معمولاً به مجموعه‌ای از حسگرها همراه با ایموبلایزرها و آشکارسازهای حرکت مجهز می‌شوند. دزدگیر خودرو از راه دور بدون کلید معمولاً دارای روش‌های احراز هویت رمزنگاری قوی هستند:

  • گیرنده رادیویی
  • ایموبلایزر
  • آشکارساز حرکت
  • USB بی‌سیم
تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

اگرچه انواع دزدگیر خودرو از ابتدای عصر خودرو در دسترس بوده است، همچنان که با افزایش چشمگیر نصب آن‌ها در دهه‌های 1980 و 1990 روبرو بودیم، به دلیل اینکه انواع مختلف دزدگیر خودرو به راحتی فعال می‌شوند (اغلب به دلیل تنظیمات حساسیت بالا) افرادی که آن‌ها را می‌شنوند اغلب آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو باعث برجسته‌تر شدن جایگاه ردیاب خودرو شده است.

 مزایای ردیاب خودرو در مقابل دزدگیر خودرو

با اینکه دزدگیر خودرو وسلیه‌ای کاربردی است اما ردیاب خودرو مزایایی نسبت به آن دارد. در نتیجه جا دارد تا تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو را به صورت اجمالی بررسی کنیم.

1. یک سیستم دزدگیر امنیت شبانه‌روزی را برای خودروی شما فراهم می‌کند. استخدام یک نگهبان برای نگهبانی ماشین شما در پارکینگ عملی نیست. با این حال، این سیستم هشدار، محافظت 24 ساعته در برابر سارقان و سرقت ها را فراهم می‌کند و دانستن اینکه خودروی شما ایمن است، آرامش خاطرتان را تقویت می‌کند. البته شیوه سرقت سارقان هر روز پیچیده‌تر می‌شود و این امر مستلزم حفاظت اضافی برای اطمینان از ایمن بودن خودرو و ملک در تمام ساعات شبانه‌روز است.

تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

 

شما می‌توانید ردیاب GPS خود را با سیستم هشدار هماهنگ کنید تا در صورتی که سارقان موفق به فرار با ماشین شما شوند، ردیابی آن‌ها آسان‌تر شود. این تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو باتوجه به سهولت کاربرد ردیاب بسیار برجسته است. ردیاب خودرو کارمکس می‌تواند با داشتن امکانات گفته شده به شما در ردیابی و ایمنی اتوموبیل‌تان کمک کند.

2. برخی از سیستم‌های دزدگیر خودرو به ویژه سیستم‌های بی‌سیم و سیم‌های سخت گران هستند. این نشان می‌دهد که مالک خودرو ممکن است هزینه‌های مربوط به خرید و نصب را به عهده نگیرد. این امر باعث می‌شود خودرو در برابر سرقت و سارقان آسیب پذیر شود. جستجوی دستی یک وسیله نقلیه دزدیده شده می‌تواند خسته‌کننده، پرهزینه‌تر و زمان‌بر باشد. با سیستم‌های ردیابی خودرو GPS، می‌توانید ماشین دزدیده شده خود را پیدا کرده و در کمترین زمان آن را بازیابی کنید. دستگاه‌های ردیاب متصل به تلفن هوشمند شما اطلاعات موقعیت مکانی به موقع را در مورد وسایل نقلیه شما ارسال می‌کنند.

تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو

مختصات (طول و عرض جغرافیایی) نیز ارائه می‌شود و از این رو با همکاری پلیس خودرو سریع‌تر انجام می‌شود. تفاوت قیمت تمام شده دزدگیر و ردیاب نیز می‌تواند تفاوت ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو باشد که برای هر فردی حائز اهمیت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.