مقایسه ردیاب ماهواره‌ ای و آهنربایی خودرو

در ابتدای مقایسه ردیاب ماهواره‌ ای و آهنربایی خودرو باید به این مسئله اشاره کرد که در دنیای ردیاب های خودرو ما با تنوع زیادی روبرو نیستیم اما همین تعداد محدود نیز می تواند جوابگوی نیاز های افراد باشد. در آخرین بررسی های انجام شده در دنیای ردیاب ها به ردیاب ماهواره ای و ردیاب آهن ربایی می رسیم.  در صورتی که بخواهیم مقایسه ای بین این دو ردیاب انجام دهیم مطمئنا مقایسه ی سختی خواهد بود. هر کدام از این ردیاب ها ویژگی های خاص خود را دارند. با ما همراه باشید تا به مقایسه ی این دو ردیاب بپردازیم.

 

تفاوت ها در مقایسه ردیاب ماهواره‌ ای و آهنربایی خودرو

در مقایسه ردیاب ماهواره‌ ای و آهنربایی خودرو تفاوت های کوچکی وجود دارد که ممکن است از دیدگاه افراد عادی چندان مهم به نظر نرسد اما همین تفاوت های کوچک باعث می شود یک ردیاب عملکرد بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

تفاوت قیمت: یکی از تاثیرگذارترین و مهم ترین فاکتورها در زمان خرید ردیاب در نظر می گیریم هزینه ای است که باید برای آن بپردازیم. نکته ای که در این زمینه مطرح است این می باشد که ردیاب آهنربایی در مقایسه با ردیاب های ماهواره ای از قیمت بالاتری برخوردار است نکته ای که در این جا مطرح می شود این است که آیا این اختلاف قیمت به دلیل برتری و برخورداری از ویژگی های خاص است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

معمولا اولین گزینه ای که برای مقایسه ی این دو ردیاب مطرح می کنند طریقه ی نصب این دو وسیله است که کاملا با همدیگر متفاوت می باشد. ردیاب آهنربایی به شکل مگنتی در بیرون اتومبیل نصب می شود و با کمک باتری مخصوص به خود کار می کند به دلیل شرایط نصب در فضای بیرونی امکان دسترسی سارقان و جدا کردن بسیار ساده است. این در حالی است که ردیاب ماهواره ای در داخل اتومبیل نصب می شود و معمولا با برق اتومبیل کار می کند یکی از ویژگی های منحصر به فردی که در نسل جدید این نوع ردیاب ها وجود دارد برخورداری از یک باتری پشتیبان است که موجب می شود. در زمانی که برق اتومبیل شما قطع شده است بتوانید اتومبیل خود را رد یابی کنید.

ردیاب آهن ربایی

4 شباهت مهم ردیاب ماهواره ای و ردیاب آهنربایی

در ادامه ی مقایسه ردیاب ماهواره‌ ای و آهنربایی خودرو باید دقت داشته باشید که این دو ردیاب شباهت های زیادی با همدیگر دارند که باعث می شود گزینش بهترین مدل از میان این دو جی پی اس کمی مشکل باشد.

امکان شنود: قابلیت شنود می تواند به عنوان بهترین و جالب ترین ویژگی در هر جی پی اس است که در این دو ردیاب وجود دارد. با استفاده از شنود می توانید صداهای اطراف را به راحتی بشنوید.

دقت در ردیابی: دقت در ردیابی به معنای میزان اختلافی می باشد که در زمان پیدا شدن اتومبیل به مکان واقعی ردیاب است. که در این دو نمونه از ردیاب تنها تفاوت در چند متر است.

امکان پشتیبانی از شبکه های مخابرات: این ردیاب ها امکان پشتیبانی از شبکه های مخابراتی GSM و GPRS را دارد.

کدام ردیاب بهتر است ماهواره ای یا آهنربایی

 

در ادامه ی مقایسه ردیاب ماهواره‌ ای و آهنربایی خودرو قصد داریم به این مسئله بپردازیم که کدام ردیاب مناسب تر است. بیشتر افراد تمایل دارند که یک ردیاب را با قیمت مناسب و کارایی بالا خریداری کنند. با توجه به مقایسه هایی که انجام دادم ردیاب ماهواره ای نسبت به ردیاب آهنربایی مزایای بیشتری دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های این ردیاب ماهواره ای شکل نصب آن  است که به صورت کاملا مخفی می باشد و تنها مالک اتومبیل از آن اطلاع دارد. یکی از نمونه های این نوع جی پی اس ها  ردیاب خودرو کارمکس CM200 است که از قابلیت استفاده از اپلیکیشن های تلفن همراه است که باعث می شود مالک اتومبیل بتواند در هر شرایطی وضعیت اتومبیل خود را چک کند.

یکی دیگر از مزیت هایی که در هنگام خرید ردیاب خودرو کارمکس CM200 بسیار حائز اهمیت است امکان تعیین محدوده ی حرکتی برای اتومبیل است که در صورت خروج خودرو از این محدوده که در نقشه ثبت شده است از طریق اپلیکیشن به مالک اطلاع داده می شود.

این نوع باتری علاوه بر امکان دسترسی به برق اتومبیل و برق خودرو در صورت قطع شدن برق اتومبیل از کار نخواهد افتاد و به فعالیت خود ادامه می دهد. علت این امر تعبیه یک باتری 12-24 ولت در داخل ردیاب است. باتری ماهواره ای قابلیت نصب بر روی انواع اتومبیل های داخلی، لوکس، سبک و سنگین را دارد.

ردیاب خودرو کارمکس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.