راهنمای نصب ردیاب خودرو کارمکس

نصب ردیاب خودرو باعث می‌شود شما از امنیت خودروی خود به خوبی مطمئن شوید. استفاده از دزدگیر دیگر کارایی ندارد و برای خودروهای گران‌قیمت از روش‌های بهتری برای جلوگیری از سرقت استفاده می‌شود. نصب جی پی اس خودرو یکی از این روش‌ها است که باعث می‌شود شما در تمام ساعات شبانه‌روز از محل خودروی خود مطلع باشید. در این مقاله قصد داریم مراحل نصب ردیاب خودرو را با جزییات توضیح دهیم.

 

معرفی انواع جی پی اس خودرو و راهنمای نصب ردیاب خودرو کارمکس مدل CM200

معرفی انواع جی پی اس خودرو و راهنمای نصب ردیاب خودرو کارمکس مدل CM200

بررسی انواع ردیاب خودرو

در حالت کلی دو مدل را می‌توان برای ردیاب خودرو در نظر گرفت.

 • مدل بی‌سیم

این مدل نیاز به سیم‌کشی ندارد و به راحتی در داخل و یا بیرون خودرو نصب می‌شود. این مدل‌ها دارای باتری داخلی هستند و می‌توانند تا مدت زمان طولانی اطلاعات را از طریق باتری و سیم‌کارت قرار داده شده در داخل آن، برای شما ارسال کنند.

 • مدل باسیم

مدل باسیم ردیاب خودرو از مدل‌های پیشرفته است که امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این مدل از باتری داخلی استفاده می‌شود اما برای کارایی بیشتر به سیستم برق خودرو هم متصل می‌شود در نتیجه اگر باتری خودرو برداشته شود بازهم جی پی اس به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در مدل باسیم شما به سیستم داخلی خودرو نیز دسترسی خواهیم داشت و می‌توانید از راه دور خودرو را خاموش کنید، کیلومتر خودرو را مشاهده کنید. سیستم باز و بسته کردن درب‌ها را کنترل کنید. برق ماشین را کنترل کنید.

راهنمای نصب ردیاب خودرو

قبل از شروع نصب دستگاه، باید تصمیم بگیرید که کجا آن را نصب کنید. مکان آن روند نصب را تعیین می‌کند.

نصب ردیاب خودرو کارمکس

نصب ردیاب خودرو

 

 

دو گزینه برای نصب ردیاب خودرو وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید، مانند:

 • در بخش بیرونی ماشین

ساده‌ترین راه برای قرار دادن دستگاه GPS در بخش بیرونی وسیله نقلیه‌ است. شما می‌توانید ردیاب را در زیر کاپوت، زیر خودرو و بخش‌های بیرونی دیگر قرار دهید. اکثر ردیاب‌های خودرو با آهنربای قوی طراحی شده‌اند که اتصال آن‌ها را به بدنه ماشین آسان می‌کند. همچنین در برابر رطوبت آب و هوا نیز مقاوم هستند، بنابراین با خیس شدن مشکلی ندارند.

 • نصب ردیاب خودرو در داخل ماشین

محل مناسب برای نصب ردیاب خودرو زیر صندلی‌ها، پنل داخلی زیر داشبورد و یا صندوق عقب است. به این ترتیب، لازم نیست نگران باشید که ردیاب به راحتی پیدا شده و یا در حین حرکت خودرو از خودرو جدا شود.

 فرآیند نصب جی پی اس خودرو

شما می‌توانید برای نصب ردیاب خودرو از راهنمای ردیاب خودرو استفاده کنید. در حالت کلی فرآیند نصب جی پی اس خودرو در داخل خودرو شامل مراحل زیر است:

 • مرحله 1 استفاده از باتری

وقتی نوبت به نصب یک دستگاه ردیاب GPS می‌رسد، باید منبع تغذیه‌ای برای آن پیدا کنید. می‌توانید از باتری‌های اختصاصی آن استفاده کنید یا از باتری وسیله نقلیه خود برای کارکرد آن استفاده کنید. اگر ترجیح می‌دهید از باتری وسیله نقلیه برای تأمین انرژی دستگاه ردیاب استفاده کنید، باید از افراد متخصص و نصاب ماهر در زمینه نصب ردیاب خودرو کمک بگیرید.

 • مرحله 2 سیم‌کشی برای ردیاب

اگر از باتری خودرو استفاده می‌کند باید سیم‌کشی مناسبی برای آن انجام دهید. این سیم‌کشی نباید در معرض دید افراد باشد همچنین دسترسی به آن نیز به آسانی امکان پذیر نباشد تا نتوانند به راحتی سیم را قطع کرده و یا از محل نصب ردیاب آگاه شوند.

 • مرحله 3 پنهان سازی ردیاب خودرو

مهم‌ترین مرحله در نحوه نصب ردیاب خودرو این است که از دید افراد پنهان باشد. پنهان سازی ردیاب خودرو باعث می‌شود که سارقین به راحتی آن را کشف نکنند. در نتیجه ردیاب شما می‌تواند به راحتی به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

 • مرحله 4 تنظیمات ردیاب

در مرحله آخر نصب جی پی اس خودرو باید تنظیمات آن را برای موارد گوناگون انجام دهید. این تنظیمات شامل تست دستگاه، تست ارسال سیگنال، تست انجام فرامین ارسال شده از سمت مالک خودرو و دیگر تست‌ها می‌باشد.

 

 

معرفی ردیاب کارمکس

مجموعه کارمکس به خوبی در زمینه خرید ردیاب خودرو، معرفی جی پی اس خودرو، بررسی قیمت جی پی اس، معرفی انواع ردیاب، معرفی انواع دزدگیر ردیاب خودرو، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید ردیاب خودرو، فروش انواع GPS TRACKER، مقایسه ردیاب خودرو، ارائه بهترین ردیاب خودرو، ارائه بهترین قیمت ردیاب خودرو، مشاوره در زمینه خرید بهترین نوع ردیاب خودرو به شما هم‌وطنان گرامی کمک و راهنمایی خواهد کرد.

مزیت‌های ردیاب کارمکس

مزیت‌های زیادی برای ردیاب خودرو کارمکس می‌توان ذکر کرد با این حال موارد زیر از مهم‌ترین مزیت‌های ردیاب خودروی کارمکس است.

 • معمولاً از دستگاه GPS برای ردیابی وسایل نقلیه استفاده می‌شود. به غیر از اهداف معمول ردیابی، می‌توانید از آن به عنوان دستگاه ضد سرقت نیز استفاده کنید.
 • در موسسه‌های خدمات کرایه اتومبیل، کارفرمایان از ردیابی GPS برای نظارت بر رانندگان و عادات رانندگی آن‌ها استفاده می‌کنند.
 • مشاوره رایگان با کارشناسان کارمکس در هنگام خرید
 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش در مجموعه کارمکس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.