از کدام گزینه استفاده کنیم ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند؟

از کدام گزینه استفاده کنیم ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند؟

صاحبان اتومبیل همواره این دغدغه را دارند که برای بالا بردن ایمنی اتومبیل خود از کدام گزینه استفاده کنند ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند؟ در مورد دزدگیرهای هوشمند باید گفت این محصولات به عنوان دستگاه های الکتریکی شناخته می شوند که بر روی اتومبیل ها نصب می شوند تا به این شکل مانع سرقت اتومبیل و وسایل آن شوند. اما مهم ترین مسئله در مورد این دزدگیرها این است که راهکارهای مختلفی برای خاموش کردن آن ها وجود دارد. این سیستم های دزدگیر برای جلوگیری از دزدی های قریب الوقوع مناسب است و در برخی موارد مشاهده شده است که صدای آن باعث ترسیدن سارقین می شود.

با توجه به این موارد باید گفت اگر مالک در حدود 500 متر از اتومبیل خود دور باشد این هشدار دهنده ها چندان پاسخگو نخواهند بود. در این جا است که نقش ردیاب اتومبیل یا GPS مشخص می شود. سیستم های ردیابی می توانند به تلفن همراه یا تبلت شما متصل شده و در هنگام خطر یک پیام هشدار برای مالک اتومبیل ارسال کنند. به این شکل مالک اتومبیل می تواند آن را چک کند و در صورت نیاز به پلیس اطلاع دهد. در ادامه قصد داریم به مقایسه ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند بپردازیم.

دلایل استفاده از ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند

ممکن است دزدگیر اتومبیل به عنوان یکی از مهم ترین تحولات در رابطه با ایمنی اتومبیل ها باشد اما شیوه های نوین سرقت اتومبیل باعث شد که در برخی موارد این دزدگیرها عملکرد مناسبی نداشته باشند. پس از این اتفاق یک نسل جدید از سیستم های محافظت اتومبیل را مشاهده می کنیم . همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم دزدگیرهای هوشمند در پیشرفته ترین ورژن های خود نیز از عملکرد یکسانی برخوردار هستند. همه ی آن ها در صورت لمس شدن اتومبیل با ایجاد، لرزش، صدا و روشن شدن چراغ ها سعی می کنند موجب ترس سارقان و فرار آن ها شوند. اما جالب است بدانید همگام با پیشرفت هایی که در فناوری دزدگیرها ایجاد شیوه های جدیدی نیز در سرقت ابداع شده است. فقط با یک بررسی اجمالی می توانید به ناکارآمدی دزدگیرها در آمار سرقت اتومبیل پی ببرید. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که دزدگیر تنها برای پیشگیری از سرقت اتومبیل به کار می رود و در صورت ربوده شدن اتومبیل شما دیگر کاری از دست تان برنخواهد آمد.

همانطور که با ساختار دزدگیرهای هوشمند آشنا هستید می دانید که این تجهیزات از یک چراغ کوچک هشدار در درون اتومبیل برخوردار هستند تا سارقین با مشاهده ی آن اقدام به ربودن اتومبیل نکنند. از لحاظ ساختاری انتخاب چراغ هشدار دهنده یک امر منطقی به شمار می رود اما از سوی دیگر به سارقان حرفه ای هشدار می دهد که برای سرقت از شیوه ی دیگری باید استفاده کنند.

سارقان با تشخیص دزدگیر اتومبیل به این نتیجه می رسند که با استفاده از ابزارهای الکتریکی می توانند ابتدا متبع برق اتومبیل را غیرفعال کنند سپس به دزدی اقدام نمایند. اما این مسئله برای ردیاب ها وجود ندارد. یکی از مهمترین ویژگی های ردیاب ها پنهان بودن آن ها است که به جز مالک اتومبیل فرد دیگری نمی تواند متوجه وجود ردیاب در اتومبیل شود.

یکی از دلایل انتخاب ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند این است که ردیاب ها از امکانات زیادی برخوردار هستند و می توانند بدون جلب توجه این امکان را دارند که هشدارهای مورد نیاز امنیتی را در ارتباط با حرکت اتومبیل، باز شدن درب ها و ایجاد لرزش و اطلاعات دیگری را در اختیار مالک اتومبیل قرار دهند.

دلایل استفاده از ردیاب خودرو

دلایل استفاده از ردیاب خودرو

نصب ردیاب چه ویژگی هایی دارد

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم دزدگیرها تنها به عنوان یک وسایل پیش گیرنده محسوب می شوند در صورت به سرقت رفتن اتومبیل دیگر کاری از دست صاحب آن بر نخواهد آمد. افرادی که اقدام به نصب ردیاب بر روی وسایل نقلیه ی خود می کنند می توانند به سادگی اتومبیل یا موتور سیکلت خود را در هر کجا که باشد پیدا کنند. ردیاب هایی که در بازار موجود هستند بسیار پیشرفته می باشند و امکان موقعیت یابی را با کمترین خطا برای کاربران ایجاد می کنند. دقت این وسایل به حدی بالا است که می تواند فاصله را با حد متر گزارش بدهد.

مزایای ردیاب خودرو

در ادامه موضوع انتخاب ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند باید گفت استفاده از تکنولوژی چی پی اس در ردیاف ها این امکان را به وجود می آورند که مالکان موقعیت و اطلاعات مکانی اتومبیل خود را دریافت کنند. این دستگاه به آلارم یا آژیر وابسته نیستند و تنها با ارسال پیامکی وضعیت اتومبیل را اعلام می کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های ردیاب های اتومبیل این است که از سرعت انتقال بالایی برخوردار هستند. ردیاب های خودرو به یک سیستم فعال با عنوان Real-Time مجهز هستند. این سیستم ها موجب می شوند که اطلاعات بدون فوت وقت برای صاحب اتومبیل ارسال شود. این مسئله باعث می شود که تا اندازه ی چشمگیری از ربوده شدن اتومبیل ها جلوگیری شود. ردیاب ها به دو شکل بی سیم و باسیم ارائه می شوند.ردیاب های بی سیم مزیت های خاص خود را دارند و به سادگی می توانند بر روی وسایل نقلیه مختلف نصب شوند.

ردیاب خودرو

ردیاب های باسیم نیز براساس یک فرایند ساده به سیم کشی اتومبیل متصل می شوند. در انتها باید بگوییم که با یک بررسی ساده می توانیم نتیجه تصمیم بگیریم ردیاب خودرو یا دزدگیر هوشمند و پاسخ کاملا واضح است. ردیاب های خودرو از ویژگی های بیشتری برخوردار هستند و ایمنی اتومبیل شما را تضمین خواهند کرد.

ردیاب خودرو کارمکس

با نصب پنهان ردیاب خودرو کارمکس در داخل خودرو، در هر لحظه، حتی در وضعیت خاموش بودن خودرو، می توانید موقعیت خودرو خود را بر روی نقشه گوگل مشاهده کنید. به کمک قابلیت قطع کن برق و سوخت، در صورت سرقت خودرو، به کمک اپلیکیشن کارمکس خودرو را در هر لحظه خاموش کنید. برای اطلاع از دیگر امکانات این ردیاب خودرو ایرانی اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.