مهمترین فاکتورها برای انتخاب ردیاب خودرو

۱۰ فاکتور انتخاب ردیاب خودرو

در مقالات قبلی وب سایت کارمکس ما درباره اهمیت استفاده از ردیاب خودرو و همچنین راهنمای استفاده از ردیاب های خودرو بحث کردیم. این بار، می خواهیم به شما بگوییم که  چه فاکتورهایی را باید در انتخاب ردیاب های خودرو در نظر بگیرید؟ و این که چگونه می دانید ردیاب های جی پی اس مورد نظر شما برای شما مناسب است یا خیر؟ آیا قیمت ردیاب کیفیت آن را را تعیین می کند یا خیر؟

بسیاری از افراد نام ردیاب خودرو را شنیده اند. در حقیقت، حتی کسانی که اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند حتی ممکن است تعجب کنند که چرا در تلفن های هوشمند آنها آیکون هایی وجود دارد که با این سه حرف برچسب گذاری شده اند. اگر در مورد این فناوری سردرگم هستید، راهنمای کامل یکی از پست های قبلی ما را در وب سایت کارمکس بخوانید. البته در اینجا بحث کوتاه تری خواهیم داشت درباره کاربردهای جی پی اس تا شناخت خوبی برای شما حاصل شود، بعد از آن به ۱۰ فاکتور برتر برای انتخاب ردیاب خودرو اشاره می کنیم.

انتخاب ردیاب خودرو

انتخاب ردیاب خودرو

اما اول اینکه GPS چیست؟

از اولین سیستم موقعیت یابی جهانی است که توسط ایالات متحده طراحی و ساخته شد. این ماهواره از ۲۴ ماهواره در مدار بالای سیاره تشکیل شده و از این ماهواره ها سیگنال هایی را دریافت می کند تا با استفاده از آنها برای تعیین مکان و ردیابی مکان دستگاه، با دقت بالا استفاده کند، این کار از طریق الگوهای مثلث بندی انجام می شود. این بدان معنی است که هرچه دستگاه بتواند ماهواره های بیشتری را “ببیند”، با دقت بیشتری مکان اشیاء را تشخیص می دهد.

 

GPS چه کاری می تواند انجام دهد؟

دستگاه های جی پی اس برای مکان یابی افراد، حیوانات خانگی یا اشیا مختلف استفاده می شود، به شرطی که وسیله ای که می خواهید مکان یابی کنید، دستگاه جی پی اس را روی خود داشته باشد. از این ابزار می توانید برای اعضای خانواده، اشیای قیمتی، چمدان ها یا حتی اتومبیل خود استفاده کنید، با این انتظار که موقعیت دقیق آنها را در زمان واقعی بدست آورید. اطلاعات مورد نیاز شما از طریق متن یا ایمیل یا حتی از طریق نقشه در رایانه یا تلفن هوشمندی که می توانید به آن دسترسی داشته باشید برای شما ارسال می شود.

این بدان معنی است که شما می توانید زمان ترک کلاس فرزندانتان را از مدسه تا ورود به خانه پیگیری کنید. هشدارهای خطر همچنین هنگامی که ردیاب در جایی خارج از منطقه مجاز شما قرار دارد، به شما اطلاع می دهد تا بتوانید اتومبیل خود را ردیابی کنید یا والدین مسن شما اگر در خارج از مسیرهای معمول خود گشت و گذار می کنند سریع از آن آگاه شوید. هنگامی که نوجوان شما با دوستان خود بیرون است و خود را با مشکل مواجه می کند، می توانند با فشار دادن دکمه مخصوص،  هشدار خودکار را به شما یا پلیس ارسال کنند.

مکان های اتومبیل های منفرد یا حتی ناوگان کامل را نیز می توانید در عرض چند ثانیه با ردیاب خودرو پیدا کنید تا بدانید کسی خارج از موقعت رانندگی می کند، بیکار است یا از ناوگان شما به درستی استفاده نمی کند.

هر شی با هر ارزشی برای شما مانند کارهای هنری، جواهرات یا حتی چمدان در طول سفر نیز می تواند مجهز به این ردیاب ها باشد. هر دارایی یا چیزی که برای نظارت نیاز دارید فوراً قابل ردیابی است و می توانید مسیر آن را از طریق سیستم مانیتورینگ جی پی اس دنبال کنید.

 

چه فاکتورهایی را باید در انتخاب ردیاب خودرو در نظر بگیرید؟

انواع مختلفی وجود دارد، اما در انتخاب ردیاب خودرو، باید بررسی کنید که آیا  ردیابی که انتخاب می کنید می تواند نیازهای شما را برطرف کند یا خیر.

 1. هدف از خرید ردیاب خودرو : هنگام انتخاب ردیاب، به این فکر کنید که با آن چه فعالیت هایی انجام می دهید. پیاده روی؟ دوچرخه سواری؟ ماهیگیری؟ سفرهای جاده ای؟ انتظار دارید ردیاب شما چه کاری انجام دهد؟ به خیابان ها یا بیابان بروید، مکان های مورد علاقه خود را  روی نقشه ذخیره کنید ؟ آیا در درجه اول از ردیاب خودرو برای ناوبری جاده ای استفاده خواهید کرد؟ سرگرمی بیرون از خانه؟ آیا فقط ماشین خود را ردیابی می کنید؟ آیا شخص یا شیئی را ردیابی می کنید؟ هنگامی که با پاسخ ها سوالات فوق مشخص شد، شروع به شناسایی ویژگی هایی می کنید که ردیاب شما باید برای پاسخگویی به نیازهای شما داشته باشد.
 2. هزینه ردیاب خودرو : بدیهی است که شما متناسب با بودجه خود به دنبال مدل های مختلف ردیاب خودرو بگردید. وقتی فهمیدید دقیقاً برای چه کاربردی از ردیاب استفاده می کنید و همچنین ویژگی هایی که واقعاً به آن نیاز دارید را مشخص کردید، در نهایت بهترین معامله را در این زمینه انجام خواهید داد. اکثر ردیاب ها هنگام خرید شامل سرویس نمی شوند و هزینه ماهانه را شامل می شوند. در بیشتر موارد، هزینه ردیاب خودرو واقعاً ارتباطی با دقت ندارد. ردیاب گران قیمت لزوماً قدرتمندتر از مدل ارزان نیست.
 3. اندازه ردیاب خودرو: ردیاب خودرو ها را می توان در مکان های مختلف جابجا و نصب کرد زیرا آنها به اندازه کافی جمع و جور هستند تا بتوانند آنها را در هر جایی از خودرو مانند داشبورد، زیر ماشین، درون کاپوت و هر جایی از خودرو که فکرش را بکنید نصب کرد تا مطمئن شوید که محل نگهداری آنها دور از دسترس افراد بیگانه باشد. اندازه ردیاب ها تفاوتی در کیفیت آنها نمی گذارد، زیرا در بازار ما شاهد ردیاب های بسیار کوچکتر هستیم که حتی از ردیاب های با سایز بزرگتر خوب عمل می کنند.
 4. دکمه اضطراری (SOS) در ردیاب خودرو: دکمه اضطراری در اکثر ردیاب ها وجود دارد و این امر در ردیاب خودرو ها مستثنی نیست. ویژگی بسیار مهمی است که باید در انتخاب ردیاب های مراقب آن باشید زیرا می تواند باعث نجات جان افراد شود. کاربر می تواند با فشار دادن این دکمه در مواقع ضروری، مقامات یا افراد منتخب را از مکان فعلی خودرو، مطلع کند. ثابت شده است که این ویژگی خاص در شرایط اضطراری بسیار مفید است.
 5. برنامه ردیاب خودرو: اگر شرکتی که از آن ردیاب خودرو خریداری کرده اید برنامه مستقلی ندارد، بسیاری از ویژگی های مفید را از دست خواهید داد. نمی توانید ژئوفنس (حصار جغرافیایی) ایجاد یا مشاهده کنید، تنظیمات حساب را مشاهده کنید یا سایر ویژگی ها مانند عمر باتری را بررسی کنید. توجه داشته باشید که در صورت نصب برنامه ردیابی، اعلان های ورودی / خروجی فوراً در تلفن هوشمند نشان داده می شوند. ردیاب های عالی باید به شما امکان کنترل بالاتری در تنظیمات گزارش های مکان را بدهند.
 6. مقاومت ردیاب خودرو در برابر آب: ردیاب هایی که در برابر آب مقاوم هستند، بدون آسیب رساندن به سیم کشی داخلی یا تراشه، در برابر پاشش آب در برابر آب مقاومت خواهند کرد. این ویژگی در انتخاب ردیاب خودرو
 7. مهم است اگر از آن برای بیرون از خودروی خود استفاده کنید، حتما باید ضد آب باشد تا در مواقع بارندگی آسیب نبیند. ردیاب هایی که برای اهداف بیرونی استفاده می شوند باید از دوام کافی برخوردار باشند تا در ازای قیمتی که پرداخت کرده اید دوام داشته باشند.
 8. هشدارهای هوشمند: مطمئناً، استفاده از ردیاب خودرو به طور عمده برای ردیابی مکان دقیق شخص یا خودرو است. اما وقتی هدف شما برای ردیابی شامل ایمنی، کارایی، امنیت و مدیریت صحیح باشد، به زودی خواهید فهمید که آگاهی از عبور یا عدم عبور از محدودیت ها در انتخاب ردیاب های خودرو بسیار مهم است. برای اطمینان از اینکه از ردیابی بیشترین بهره را می گیرید، دستگاهی برای خود تهیه کنید که اگر دستگاه از منطقه ایمن خارج شود، یا فراتر از برنامه حرکت کرد، یا وقتی که مکان را تغییر دهد یا محدودیت سرعت را نقض کند، هشدارهای فوری به صورت هوشمند صادر کند.
 9. لوازم جانبی ردیاب خودرو: وقتی دستگاه ردیابی را نمی توانید به گیرنده مورد نظر خود متصل کنید، چه فایده ای دارد؟ آیا بودجه شما شامل لوازمی مانند کیس، کابل، براکت های نصب وسیله نقلیه و کیف مخصوص ردیاب خودرو است؟ همچنین مدل های مغناطیسی ضد آب نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد ردیاب را از دید افراد بیگانه پنهان کنید، یک ردیاب حمل را به صورت استاندارد در زیر وسیله نقلیه نصب کنید. به هر حال بهتر است هنگام خرید ردیاب به این نکات مهم توجه کنید.
 10. پوشش ردیاب خودرو: با کمک فناوری تلفن همراه، داده های جمع آوری شده توسط ردیاب خودرو به سرور منتقل می شود، جایی که تلفن های هوشمند و رایانه ها می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. بیشتر سیستم های ردیاب از تلفن های همراه برای انتقال داده استفاده می کنند. قبل از شروع به انتخاب ردیاب های خودرو، لازم است ابتدا بدانید دستگاهی که می خرید از چه شبکه سلولی استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که:
  • آیا در مناطقی که سفر می کند، گیرنده ردیاب شما مشکلی در پوشش دهی دارد یا خیر
  • آیا می توانید دقیقه ها، ساعت ها یا بعضی اوقات روزها قبل از اینکه دستگاه مکان را گزارش کند صبر کنید یا خیر
  • اگر این ویژگی برای شما مهم است، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده ردیاب شما می تواند نه تنها چندین گزینه پوشش بلکه ابزارهایی را برای تعیین نیاز به پوشش یا پوشش دیگر فراهم کند. آیا ممکن است به یک ردیاب با سیم کارت جهانی رومینگ نیاز داشته باشید تا گیرنده خود را در هر کجای کشور ردیابی کنید؟
 11. عمر باتری ردیاب خودرو: در انتخاب ردیاب های خودرو، عمر باتری بر نحوه گزارش اطلاعات دستگاه ردیابی تأثیر می گذارد، به همین دلیل شما باید مطمئن شوید که بسته به سبک زندگی شما یا خانواده شما، باتری ردیاب انتخا شده مناسب استفاده شما خواهد بود. ردیاب های قابل حمل و باتری مجهز به باتری با سنسورهای حرکتی داخلی وجود دارد بنابراین تنها در مواقعی که در حرکت نیستید با کمترین توان از آنها استفاده می شود. سپس پاوربانک ها وجود دارند که می توانند به شما عمر باتری و شارژ بیشتری بدهند. با این حال، عمر باتری متغیر است. اکثر ردیاب های خودرو می توانند حداقل برای یک هفته بدون شارژ کار کنند. نکته: اکثر ردیاب خودرو ها انرژی خود را از سیستم الکتریکی اتومبیل شما می گیرند. این بدان معناست که در صورت کمبود باتری نیازی به شارژ مجدد آن نیست. این سیستم ها نیاز به نصب سریع و ساده دارند و در داخل اتومبیل شما کاملاً قابل مشاهده نیستند، بنابراین حتی راننده نمی داند که آنجاست مگر اینکه شما به او بگویید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با کارهای اساسی خودرو راحت نیستید، می توانید ردیاب خودرو را توسط متخصصان نصب کرده و از آن سیم کشی کنید اما اگر مهارت داشته باشید خودتان می توانید این کار را انجام دهید. نصب آن سریع است و معمولاً فقط کمتر از نیم ساعت طول می کشد.

از ردیاب خودروها چه انتظاری دارید؟

اگر والدین یک راننده نوجوان هستید، ردیاب های کارمکس، ردیاب کوبان و ردیاب زنوتیک برای برای شما ساخته شده است. این ردیاب ها به هیچ نوع باتری نیاز ندارد و برای جمع آوری اطلاعات به هر خروجی متصل می شود. همچنین می تواند به رایانه اتومبیل شما دسترسی داشته باشد تا شما را در جریان اطلاعات تشخیصی مانند کدهای بررسی موتور، سطح روغن و حتی سطح سوخت قرار دهد.

برنامه های رایگان تلفن همراه ردیاب خودرو در کمتر از ۱۵ ثانیه به روز می شود تا به شما اطلاعات مکانی، سرعت و ممنوعیت عبور و مرور و همچنین دسترسی نامحدود به تاریخچه سفر را بدهد. این برنامه همچنین اطلاعات مسیر را با کد رنگی برای ترسیم عادت های خوب و بد رانندگی ارائه می دهد. همچنین ردیاب های جدید حتی در صورت خرابی وسیله نقلیه یا سایر موقعیت های سفر اضطراری برای آرامش خاطر بیشتر به مشتریان کمک جاده ای می دهد. البته ردیاب هایی که به تلفن همراه متصل هستند، نیاز به اینترنت و هزینه ماهانه دارند.

ردیاب هایی دیگر نیز مانند، ردیاب تلتونیکا، ردیاب لندر، ردیاب وایزر به دلیل سهولت استفاده و مقرون به صرفه بودن در جایگاه اول قرار گرفته اند. آنها این قابلیت را دارند تا در کمتر از ۱۰ دقیقه برنامه را بارگیری کنند، وارد سیستم شده و دستگاه بعد از وصل شدن به به برق کار کنند. پس از آن، هر ۱۵ ثانیه یک بار داده واقعی دریافت می کنید.

به طور کلی شما می توانید از برندهای زیر که از نظر کیفیت و عملکرد، خوب هستند استفاده کنید. برندهایی که به نوعی می توان گفت امتحان خود را در ایران پس داده اند و به آسانی می توان از آنها استفاده کرد، این برند ها عبارت هستند از:

۱ ردیاب کارمکس
۲ ردیاب لندر
۳ ردیاب زنوتیک
۴ ردیاب کوبان
۵ ردیاب تلتونیکا

 

همانطور که گفته شد، یک ردیاب خودرو اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی وسیله نقلیه شما را انتقال می دهد. با این حال، این عملکردهای دیگری مانند ارائه کمک در کنار جاده و جمع آوری اطلاعات در مورد عادات رانندگی نیز دارد. برای آگاهی از سایر ویژگی هایی یک ردیاب خوب می توانید از سایر مقالات وب سایت کارمکس که در این زمینه منتشر شده است استفاده کنید، مقالاتی چون، مناسب ترین ردیاب خودرو در بازار فروش کدام است، خرید بهترین نوع ردیاب خودرو و …

به طور کلی باید گفت که ردیاب خودرو  در قرن حاضر به طور فزاینده ای محبوب شده ایت و در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. به چند دلیل ممکن است دارندگان خودرو بخواهند ماشین خود را ردیابی کنند. شاید آنها از سرقت اتومبیل ترسیده اند و اگر کسی اتومبیل آنها را بدزدد می توانند بیشترین شانس را پیدا کرد آن داشته باشند.

همچنین، اگر چند نفر از یک ماشین استفاده می کنند، ممکن است مالک بخواهد ردیابی کند که ماشین کجا بوده است و چه مدت مسافرت داشته است. اگر دوست دارید سوابق نگهداری را یادداشت کنید یا از سابقه عملکرد وسیله نقلیه خود مطلع شوید، بهترین راه حل استفاده از ردیاب خودرو است.

 

قیمت ردیاب خودرو در ایران؟ (برای اطلاع از قیمت ردیاب های ایرانی به مقاله “انتخاب بهترین ردیاب خودرو” مراجعه کنید)

به راحتی می توان فهمید که چرا ردیاب خودرو در بسیاری از صنایع از تدارکات و تولید گرفته تا شرکت های تاکسی و پیک بسیار محبوب شده اند. این که آیا شما قابلمه می فروشید یا تیتانیوم حمل می کنید، دانستن اینکه وسایل نقلیه ناوگان شما دقیقاً کجاست و چگونه رانندگی می شود، می تواند تجارت شما را با بهره وری بیشتر، کارآمدتر، ایمن تر و پایدارتر کند. همچنین باعث ایجاد تغییر واقعی در روند زندگی شما می شود. اما حتی اگر بدانیم که ردیاب خودرو می تواند در وقت و هزینه کسب و کار شما صرفه جویی کند، این سوال همچنان باقی است، که هزینه خرید ردیاب های خودرو چقدر است؟ واقعیت این است که، هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد – هزینه ها با توجه به نوع سیستم مورد نیاز شما، به میزان قابل توجهی متفاوت است، از ۱ ریال گرفته تا چند صد میلیون برای خرید سیستم ردیاب خودرو شاید نیاز باشد و این که ممکن است اشتراک سالانه و یا ماهانه نیز پرداخت کنید.

با مراجعه به مراکز فروش انبوهی از ردیاب های خودرو را پیدا خواهید کرد. برخی خوب، برخی تقریباً بی ارزش، برخی گران و برخی دیگر ارزان. این امر پیدا کردن ردیاب خودرو خوب را از آنچه باید دشوارتر می کند. اما باید به این مسئله توجه داشته باشید که هر ردیاب گران قیمت دلیل بر با کیفیت بودن آن نیست، برخی از ردیاب ها با این که از قیمت ارزان و مقرون به صرفه برخوردار هستند، اما عملکرد و کیفیت بهتری دارند. برای کمک به شما در رفع سردرگمی، در زیر لیستی از ردیاب های GPS مورد علاقه ما برای اتومبیل آورده شده است.

شکی نیست که کار کردن با هزینه های ردیاب خودرو شما می تواند کمی پیچیده باشد و ارائه دهندگان مختلف ویژگی های مختلفی را ارائه دهند. برای کمک به شما ما در ادامه مطالبی را آماده کرده ایم  تا در صورت نیاز بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

هزینه ردیاب خودرو به چه چیزی بستگی دارد؟

مانند هر محصول فنی، هنگام ردیابی خودرو تعداد زیادی گزینه در دسترس است. قیمتی که انتظار دارید بپردازید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • اندازه، نوع و تعداد وسایل نقلیه ای که می خواهید ردیابی کنید
 • سطح عملکردی که شما نیاز دارید
 • برندی که انتخاب می کنید
 • این که آیا تصمیم دارید یک سیستم ردیابی بخرید یا یک سیستم اجاره ای
 • آیا خود می خواهید ردیاب را نصب کنید از یک فرد حرفه ای کمک می گیرید
 • تعمیر و نگهداری، این موضوع به سیستم انتخاب شده و محل ردیاب بستگی دارد، اما ممکن است به تعمیر و نگهداری ماهانه یا سالانه نیاز باشد، و کار قطعا ممکن است با هزینه روبرو باشد.

– هزینه های ردیاب خودرو بر اساس اندازه ناوگان؟ اندازه ناوگان شما از دو طریق بر کل هزینه سیستم ردیابی وسیله نقلیه شما تأثیر می گذارد. اولین مورد واضح است – هرچه وسایل نقلیه بیشتری ردیابی کنید، هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد. علاوه بر این، هرچه وسایل نقلیه بیشتری را ردیابی کنید، احتمال نیاز به ویژگی های پیشرفته مانند داده های ردیابی بیشتر است. و بنابراین بیشتر به ازای هر وسیله نقلیه هزینه پرداخت خواهید کرد.

– هزینه های اضافی ردیاب خودرو؟ واضح است که “هزینه های ردیابی خودرو” چیزی شبیه یک چتر گسترده است، که شامل کل هزینه های ثابت و اضافی است. در اینجا یک توضیح سریع در مورد چگونگی تأثیر برخی از این هزینه ها بر هزینه کلی سیستم ردیابی خودرو شما وجود دارد:

۱- نصب و راه اندازی:

نصب سیستم های شما ممکن است مشکل و زمانبر باشد، بنابراین استخدام شخصی برای انجام این کار ممکن است گزینه بهتری باشد. اما برای این کار باید هزینه اضافه پرداخت کنید.

مناسب ترین ردیاب خودرو

 

۲- به روز رسانی ها:

اطمینان از جدید بودن سیستم شما می تواند موارد پرهزینه ای باشد. بررسی کنید که ردیاب خودرو شما هر چند وقت یکبار به؛ به روزرسانی نیاز دارد و تدارکات مربوط به؛ به روزرسانی ردیاب های کل ناوگان را در نظر بگیرید.

 

۳- هزینه های رومینگ:

از آنجا که ردیاب خودرو از طریق سیم کارت کار می کنند، برای پرسه زدن در خارج از مرزهای عادی از شما هزینه کسر می شود، بنابراین هنگام انتخاب سیستم ردیابی وسیله نقلیه حتماً این موارد را بررسی کنید.

 

۴- خسارات:

اگر ردیاب خودرو خود را اجاره کنید، هرگونه خسارت وارده به کیت با هزینه اضافی همراه است.

 

۵- نگهداری:

تمیز، مرتب و تیک تیک بودن ردیاب های روزمره به زمان، دقت و توجه نیاز دارد. این کار هزینه زیادی ندارد، اما ارزش آن را دارد که وقتی سرمایه گذاری می کنید به نگهداری از آن نیز دقت کنید.

 

جهت کسب اطلاع بیشتر در مورد انواع ردیاب و عملکرد و قیمت آن بصورت رایگان با کارشناسان مشاوره بگیرید. مشاوره رایگان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.