ردیاب خودرو چگونه عمل میکند؟

ردیاب خودرو چیست؟ چگونه سیستم ردیابی کار می کند؟ سیستم ردیابی وسیله نقلیه ناوگان کدام مشکل را برطرف می کند؟ ویژگی های اصلی ارائه شده توسط سیستم ردیابی وسیله نقلیه ناوگان GPS چیست؟ کدام یک از دستگاه های ردیابی وسیله نقلیه موجود است؟ نرم افزار ردیابی خودرو چگونه کار می کند؟ چگونه دستگاه ردیابی وسیله نقلیه را نصب می کنید؟ چه کسی از ردیابی وسیله نقلیه استفاده می کند؟ کدام یک از شرکت ها برای استفاده از ردیابی خودرو مناسب ترند؟ بزرگ بودن یک شرکت برای نصب دستگاه های ردیابی خودرو باید چقدر باشد؟ هزینه سیستم ردیابی خودرو چقدر است؟ چگونه یک ارائه دهنده ردیابی وسیله نقلیه را انتخاب کنم؟ ردیابی وسیله نقلیه در کجا استفاده می شود؟ آیا سیستم های ردیابی خودرو قانونی هستند؟

ردیاب خودرو چگونه عمل میکند ؟

• یک سیستم ناوبری مبتنی بر ماهواره است که داده های مکان و زمان را در هر شرایط آب و هوایی با استفاده از چهار یا چند ماهواره به منظور شناسایی موقعیت گیرنده GPS در هر دید و قابل دسترسی در سراسر جهان ، فراهم می کند. سیستم GPS که اولین بار برای مقاصد نظامی معرفی شد ، پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری که با سرعت 269 کیلومتر بر ساعت با سرنشین های خود در سال 1983 از مسیر عادی خود دور شده بود ، از آن استفاده غیر نظامی کردند.

• در تلفن های همراه یا سیستم های ردیابی خودرو گرفته تا سیستم های ناوبری و نقشه برداری. ردیابی همه و همه در یک سیستم موقعیت یابی جهانی وجود دارد.

سیستم های توسعه یافته در ردیابی توسط کشورهای مختلف به ترتیب عبارت است از :

• 1- GPS که توسط ایالات متحده آمریکا ساخته شده است. پروژه ای که پس از پرتاب اولین ماهواره در سال 1978 آغاز شد. این پروژه تنها در سال 1994 و با رسیدن تعداد ماهواره ها به 24 عدد تکمیل شد

• GLONASS-2 که ساخته شده توسط روسیه میباشد. پس از پرتاب اولین ماهواره در سال 1979 آغاز شد. این پروژه تنها در سال 2011 و با رسیدن ماهواره ها به 24 عدد توانست به پایان برسد

• GALILEO-3 پروژه ای که توسط آژانس فضایی اروپا ، ESA ، در سال 1999 آغاز شد. در مجموع 30 ماهواره را در خود گنجانده و تا سال 2020 برای هواپیمایی کشوری در دسترس است

• COMPASS-BEIDOU2-4 توسعه یافته توسط چین میباشد. این سیستم اساساً بر اساس سیستم COMPASS-BEIDOU-1 کار میکند که در سال 2000 با 3 ماهواره به بهره برداری رسید. این سیستم در سال 2020 با 35 ماهواره عملیاتی می شود.

• IRNSS -5 این پروژه در سال 2006 و پس از تأیید آن توسط دولت هند آغاز شد. این سیستم به عنوان سیستم موقعیت یابی محلی طراحی شد و در سال 2016 با 9 ماهواره افتتاح شد.

ردیاب خودرو چگونه عمل میکند؟

GPRS چیست ؟و کاربرد ردیاب خودرو چیست ؟

• GPRS یک فناوری است که به شما این امکان را می دهد تا از طریق تلفن همراه خود آنلاین شوید. انتقال داده سریعتر و مقرون به صرفه تری را در مقایسه با حالت های اتصال متداول (خدمات با تغییر مدار) فراهم می کند. برخلاف فناوری های متداول اتصال ، فناوری GPRS به جای طولانی کردن زمان اتصال به مقدار داده منتقل شده از شما هزینه دریافت می کند. این فناوری امکان انتقال اطلاعات از یک تلفن همراه به تلفن دیگر را فراهم می کند و زمینه را برای تلفن های هوشمند امروزی فراهم می کند.

از آنجا که انتقال داده سرعت یافته و هزینه های آن به لطف فناوری GPRS کاهش یافته است، سیستم های ردیابی خودرو و همچنین سایر برنامه ها و سیستم های تلفن همراه می توانند بسیار سریعتر و از نظر اقتصادی اجرا شوند. با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی ، سرعت انتقال اطلاعات نیز بهبود یافته است. اصطلاحات GPRS ، E ، 2G ، 3G ، 4G و 5G مخفف هایی هستند که برای طبقه بندی توان سیگنال مربوط به مقادیر انتقال داده زیر استفاده می شوند

سیستم ردیابی خودرو چیست؟

• با ساده ترین تعریف ، سیستم ردیابی خودرو سیستمی است که امکان ردیابی و کنترل وسایل نقلیه از طریق کامپیوتر آنلاین ، تلفن هوشمند ، تبلت و … را به صورت شبانه روزی و به لطف ماهواره های GPS فراهم می کند. سیستم های ردیابی وسایل نقلیه امکان ردیابی فوری و تاریخچه ای سرعت خودرو ، مسیرهایی را که دنبال می کنند ، نقاط توقف ، زمان های بیکار بر روی نقشه ها با ارائه رجیستری و چک با گزارش های گذشته و حال ، را ممکن می سازد.

ردیاب خودرو چگونه عمل میکند؟

سیستم ردیابی خودرو چگونه کار می کند؟

• اساساً در تعاریف راهنما جامع GPS ، سیستم های ردیابی خودرو در مداری از GPS ، GSM / GPRS ، نقشه های دیجیتالی و نرم افزار ویژه کار می کنند. دستگاه های داده سیار نصب شده بر روی وسایل نقلیه دو قطعه اطلاعاتی را که از ماهواره می گیرند – 1 زمان واقعی انتقال اطلاعات ماهواره و موقعیت ماهواره در مدار در زمان انتقال -انتقال می دهند و-2 اطلاعات حساس مانند دما را به مراکز کنترل و ارتباطات منتقل می کنند. از طریق شبکه GSM / GPRS اطلاعات دریافت شده به این ترتیب به لطف نرم افزار ویژه جمع آوری شده و در بانک اطلاعاتی در سرورها ثبت می شوند.

• در سمت کاربر ، وسایل نقلیه را می توان از طریق رایانه یا یک تلفن هوشمند با استفاده از نرم افزار ویژه بر روی سوابق فوری و تاریخچه آنها ردیابی کرد که امکان تجسم تمام اطلاعات از وسایل نقلیه و اصلاح آلارم ها و وضعیت برنامه وسایل نقلیه را فراهم می کند. این ساختار پایه ای برای عملکرد سیستم های ردیابی خودرو است.

• ردیاب خودرو که به عنوان ردیابی GPS نیز شناخته می شود ، توسط ناوگان برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده می شود ، و همچنین توسط مشاغل از هر نوع و اندازه ای که برای توسعه فعالیت خود به استفاده از وسایل نقلیه بستگی دارد و مایل به ساده سازی کارهای روزمره هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد

ردیاب خودرو چگونه عمل میکند؟

فناوری ردیابی وسیله نقلیه یا GPSخودرو

• فناوری است که ترکیبی از ردیابی موقعیت مکانی یک وسیله نقلیه با یک رابط نرم افزاری است که داده های خودرو را نمایش می دهد. بعداً می توان از این داده ها به عنوان هوش تجاری برای تصمیم گیری آگاهانه استفاده کرد. به منظور ضبط داده های خودرو ، دستگاه ردیابی در داخل وسایل نقلیه ای که باید ردیابی شوند نصب شده است. این دستگاه داده های مختلفی از خودرو را از روشن و خاموش کردن موتور گرفته تا مصرف سوخت تا کار دستگاههای متصل به وسیله نقلیه جمع آوری می کند و فقط چند مورد را ذکر می کند و داده ها را با موقعیت مکانی مطابقت می دهد.

داده های موقعیت مکانی در اکثر موارد توسط GPSارائه می شود

• از این رو نام این وسیله ردیابی GPS است یا راهنمای ردیاب . اگرچه در برخی موارد خاص دیگر می توان از فناوری های مختلف مکانی استفاده کرد به عنوان مثال ، GLONASS ، یک سیستم ناوبری ماهواره ای روسیه ، یا حتی نوع دیگری از فناوری مکان یابی وجود دارد که در آن داده های جمع آوری شده وسیله نقلیه در یک رابط کاربری نرم افزاری منتقل می شود که می تواند به صورت یک برنامه رایانه ای نصب شود یا همانطور که روندهای اخیر نشان می دهد ، به عنوان یک سرویس رایانش ابری در دسترس باشد.

• داده های وسیله نقلیه جمع آوری شده در این نرم افزار ممکن است برای یک برنامه تلفن هوشمند در دسترس قرار گیرد یا در قالب اکسل یا PDF بارگذاری شود. سیستم ردیابی وسیله نقلیه همچنین می تواند هشدارهایی ایجاد کند که به دنبال موقعیت های خاص خودرو و یا فعالیت خودرو هستند
• ردیابی وسیله نقلیه ، یک فن آوری تازه نیست، زیرا استفاده از آن در سال 1978 آغاز شد ، در زمانی که اولین ماهواره GPS به فضا پرتاب شد. اولین استفاده از ردیاب خودرو در درجه اول برای اهداف نظامی بود.

علیرغم بی تفاوتی اولیه و علاقه کم برای ردیابی GPS که باید توسط مشاغل یا سازمانها برای کارایی مختلف استفاده شود ، در اواخر دهه 90 پیشرفتی در جهت استفاده از پتانسیل ردیابی برای سیستم ردیابی ناوگان GPS بوجود آمد. این علاقه جدید منجر به توسعه ناوبری (satnavs) برای کاربران نهایی شد اما همچنین فناوری هایی که امروزه می توانند کار مدیران ناوگان و هر کسی را که مسئول وسایل نقلیه هستند ، ساده کنند

سیستم ردیابی وسیله نقلیه ناوگان چگونه کار می کند؟

• سیستم های ردیابی خودرو معمولاً به یک سخت افزار و یک قسمت نرم افزاری متکی هستند. سخت افزار ردیابی GPS داده ها را به همراه مختصات GPS یک وسیله نقلیه جمع آوری می کند (به عنوان مثال اطلاعات خاص خودرو مانند سرعت بالا همراه با موقعیت خودرو و زمان جمع آوری اطلاعات جمع می شود).

• نرم افزار ردیابی GPS داده های جمع آوری شده در اشکال مختلف را برای کاربران نرم افزار مانند محل قرارگیری وسایل نقلیه بر روی نقشه ، جزئیات خاص در قالب جدول ، گزارشات مربوط به شروع و اتمام فعالیت و موارد دیگر به کاربران نشان می دهد.

• دستگاه های ردیابی GPS برای وسایل نقلیه ناوگان می تواند انواع مختلفی داشته باشد : ردیاب های GPS با سیم ، بسیار رایج هستند و ناوگان هواپیمایی که از آنها استفاده می کنند از طریق نصب 3 سیم وصل به موتور ، نیرو و منابع زمینی درست مانند یک وسیله نقلیه ، انجام می شوند. از دستگاه های ردیابی GPS قابل حمل نیز استفاده می شوند زیرا شما می توانید آنها را به راحتی وصل کنید.

افزایش تدریجی حوادث سرقت خودرو با روند نزولی مواجه می شود

• هنگامی که از ردیابی خودرو در وسایل نقلیه استفاده کنید . اتومبیل دزدیده شده گاهی اوقات با تغییر شماره شاسی در یکی از شهرستان و یا کشورهای همسایه فروش می رسد. اما در عصر تکنولوژی و پیشرفت، سیستم های امنیتی نیز در بازار وجود دارد. حالا با استفاده از ماهواره و یا تلفن همراه براحتی خودرو خود را ردیابی کنید . این دستگاه به عنوان) GPS سیستم موقعیت یابی جهانی) یا سرویس ردیابی شناخته شده است. به طور کلی، وسایل نقلیه با اتصال به ردیاب خودرو از طریق استفاده از GPS خودرو هنگام توقف یا حرکت خودرو به شما اطلاع داده میشود .

ردیاب خودرو چگونه عمل میکند؟

• پس از آزمایش های بسیار و شبیه سازی های ردیاب خودرو، داده های جمع آوری شده خودرو نشان می دهد که تجزیه و تحلیل مناسب و ارزیابی از کل سیستم در یک نگاه بسیار مناسب است. محافظت از اتومبیل شما یک امر ضروری است. در حالی که بیمه به مواردی مانند سرقت اتومبیل ، قبض پزشکی یا تعمیر اتومبیل پس از تصادف کمک می کند ، یک دستگاه ساده وجود دارد که می تواند به شما در محافظت و نگهداری قطعات ماشین و رانندگان آن کمک کند

• ردیاب -GPS اگرچه برخی ممکن است فکر کنند قرار دادن ردیاب خودرو در اتومبیل فقط کاری است که جاسوسان در فیلم ها انجام می دهند ، اما دلایل زیادی برای قرار دادن دستگاه ردیابی وسیله نقلیه در ماشین وجود دارد. به همین دلیل است که باید از راهنمای جی پی اس بیشترین استفاده را کنیم.

ردیاب GPS ماشین دارای مزایای متعددی است

• ردیاب GPS برای اتومبیل شما وسیله کوچکی است که به ماشین شما متصل می شود و برای تعیین موقعیت مکانی خودرو از آن استفاده می کنند. بسته به ردیاب خودرو ممکن است دارای ویژگی های دیگری باشد که سلامت و عملکرد خودرو را کنترل می کند ، سرعت و سایر عادت های رانندگی را ردیابی می کند و حتی اگر ماشین شما جابجا شده باشد یا دستکاری شده باشد هشدارهایی برای شما ارسال می کند.

• مزایای ردیاب GPS برای ماشین شما اکنون که به یک ایده اساسی در مورد آنچه یک دستگاه ردیابی وسیله نقلیه می تواند انجام دهد (و انجام نمی دهد) رسیدید ، نگاهی به مهمترین دلایل ردیاب GPS یک ایده هوشمند بیندازید :

در هر زمان مشخص کنید که وسیله نقلیه شما کجاست

• وظیفه اصلی بهترین ردیاب خودرو چیست؟ موقعیت های بسیاری وجود دارد که می تواند این وسیله مفید باشد. به عنوان مثال ، اگر به یک پارک بروید و ماشین خود را گم کنید ، می توانید از ردیاب GPS خود استفاده کنید تا ببینید آیا یدک کش شده است یا خیر. یا شاید همسر یا شما ساعتی قبل قرار بوده در خانه باشد و شما می خواهید بدانید کجا هستند.

• همیشه با یک ردیاب GPS بدانید که ماشین شما دقیقاً کجاست. فرزندان خود را کنترل کنید والدین رانندگان نوجوان اغلب نگران امنیت بچه های خود در پشت فرمان هستند. کمبود تجربه رانندگی و احتمال رانندگی با بیشتر سرعت غیرمجاز از جمله عواملی است که تصادفات رانندگی را شکل میدهند . اگر دیر به خانه برگردند ممکن است تعجب کنید کجا هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.