مزایای ردیاب خودرو چیست؟

مزایای ردیاب خودرو: همانطور که مشتری انتظار خدمات سریعتر، زمان تحویل سریعتر، ردیابی حمل و نقل و طیف وسیعی از نیازهای سفارشی مربوط به تحویل را دارند، یک راه حل ساده برای به حاقل رساندن زمان سرویس دهی برای همه کسب و کارها در دسترس قرار گرفتن با ابزارهای مدیریت ناوگان به طور مداوم مانند سیستم های ردیابی ماهواره موقعیت یابی جهانی (GPS) به عنوان ردیاب خودرو است. پیشرفت در ردیابی با GPS به کاهش چشمگیر سرقت اتومبیل و افزایش بهره وری کمک کرده است. از ایمن نگه داشتن اعضای خانواده گرفته تا ردیابی کارمندان و بازیابی دارایی های با ارزش، از مزایای عمومی ردیاب خودرو است.

از طرف دیگر، اشکالات بسیار کمی در استفاده از دستگاه ردیاب وسیله نقلیه وجود دارد که ممکن است برای مالک چندان خوشایند نباشد. در اینجا غالب مزایای ردیاب های وسیله نقلیه را مشاهده خواهیم کرد، از جمله اینکه چگونه آنها نحوه زندگی و مشکلات مرتبط را بهبود می بخشند. سیستم های تله ماتیک علاوه بر اینکه به ما امکان می دهد محل اتومبیل خود را ردیابی کنیم، اطلاعات زیادی درباره سرعت، نظم عملکرد خودرو و میزان استفاده از موتور جمع آوری می‌کند. از این اطلاعات می توان برای بهبود عادت های رانندگی، کاهش هزینه های سوخت و ایمن نگه داشتن هر کس که پشت فرمان است استفاده کرد.

شکل  1 ردیاب خودرو

شکل  1 ردیاب خودرو

 

نگاهی دقیق به مزایای ردیاب خودرو

مزایای ردیاب خودرو برای هر صاحبان ناوگان بسیار ارزشمند است. با اجرای سیستم ردیابی ناوگان، مدیران سطح بی سابقه ای از دسترسی و کنترل را به کل ناوگان خود رسانده و توانایی ردیابی هر وسیله نقلیه فقط آغاز تمام مزایایی است که می توانید هنگام استفاده از این سیستم های ردیابی انتظار داشته باشید. مزایای مهم یک سیستم ردیاب خودرو را می توان به شرح زیر بیان نمود:

  • ایمنی را بهبود می بخشد

در استفاده از ردیاب خودرو نه تنها مسئولیت رانندگان بیشتر خواهد بود (زیرا آنها از نظارت GPS آگاه هستند) ، بلکه مدیران ناوگان نیز در صورت نیاز به هرگونه کمک، دقیقاً می دانند که یک وسیله نقلیه در چه مکانی قرار دارد. خواه موتور خراب باشد یا هر شرایط اضطراری دیگر، مدیران ناوگان می توانند کمک جاده ای برای کمک به راننده خود ارسال کنند.

 

  • هزینه های سوخت را به حداقل می رساند

هیچ کس قادر به کنترل قیمت بنزین نیست، اما یکی از بهترین مزایای سیستم های ردیاب خودرو، توانایی مشاهده میزان مصرف سوخت خودرو است. نرم افزار های مانیتورینگ با از بین بردن میزان غیر فعال بودن خودرو ، سرعت غیرمجاز راننده، هرگونه استفاده غیر مجاز، مقدار هزینه صرف شده برای سوخت را کاهش می دهد و به مدیران ناوگان امکان بهینه سازی مسیرهای رانندگی را می دهد.

شکل  2 ردیاب خودرو یا GPS

  • بازیابی سرقت

در مورد سرقت وسیله نقلیه، سیستم ردیاب خودرو یا GPS  بهترین ابزار برای هر شرکت دارای ناوگان است. با هشدارها و داده های نقشه برداری به شما اطلاع داده می دهد و به شما کمک کند که وسیله سرقت شده را مکان یابی نموده و پلیس را از محل آن مطلع نماید. مهمترین دلیلی که شما باید از ردیاب مکان اتومبیل استفاده کنید این است که از خودرو در برابر تهدیدات خارجی مانند سرقت محافظت می کند و می تواند زیرا شما را قادر می سازد در موقعیت های اضطراری مانند خرابی یا تصادف درخواست کمک کنید. امروزه بیشتر ردیاب های مکان اتومبیل با یک سیستم امنیتی خودرو سازگار هستند. یک سیستم امنیتی خودرو از قبل مجهز به GPS Tracker برای ماشین ، گروهی از حسگرها و یک برنامه ردیاب خودرو است.

 

  • هزینه های عملیاتی پایین تر

استفاده از نرم افزار های ردیابی GPS به مدیران ناوگان اجازه می دهد تا ببینند چه کسی مسیرهای غیر معمول را طی نموده و یا برای اهداف غیر مجاز از وسیله نقلیه استفاده می کند. نه تنها کنترل مناسبی بر جاده ایجاد خواهد شد، بلکه بازخوانی دقیق ساعاتی را که رانندگان ادعا کرده اند فراهم می کند.

  • افزایش بهره وری

به دلیل توانایی ردیابی ساعات کار رانندگان، این امر به مدیران ناوگان امکان استفاده بهتر از وقت کارمندان را می دهد. نرم افزار ردیاب خودرو دقیقاً مکان رانندگان را در هر زمان نشان داده و کارهایی را که در آن زمان انجام می دهند ثبت می کند. مزایای ردیاب خودرو  بی پایان است. از نحوه عملکرد کارکنان درک بهتری داشته و با یک سیستم جامع ردیابی ناوگان، روشهای بهتری برای مدیریت محدوده های کاری پیدا کنید. نه تنها در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد، بلکه رانندگان شما ایمن تر عمل می کنند و عملکرد بالقوه خود را دارند. همه اینها به یک کار نرم افزاری نرم افزاری و خدمات بهتر مشتری که هر یک از مشتریان شما را دوست دارند اضافه می کند.

شکل  3  ردیاب خودرو

  • مدیریت بهتر مسیر

ردیاب موقعیت مکانی ماشین یا ردیاب خودرو برای ماشین می تواند به شما کمک کند تا مسیر سفر خود را بسیار موثرتر برنامه ریزی کنید. ردیاب GPS برای خودرو به شما امکان می دهد تا بدانید کدام مسیرها متراکم بوده و کدام مسیرها کوتاه تر هستند و چه مدت زمان برای رسیدن به مقصد خواهید داشت. با کمک این دانش زمان کمتری برای رسیدن به مقصد لازم است. این ویژگی همچنین به شما کمک می کند تا با صرف وقت کم در جاده، بهره وری خود را بهبود بخشیده و در وقت صرفه جویی کنید.

  • مصرف سوخت کمتر

ردیاب خودرو برای خودرو به شما کمک می کند تا مصرف سوخت اتومبیل خود را نیز کنترل کنید. با رانندگی در جاده هایی که ترافیک کمتری دارند و پیمایش در مسیرهای کوتاه تر به مقصد می توانید هزینه زیادی را که صرف سوخت می کنید. همانطور که سوخت کمتری می سوزانید، اثرات کربن کمتری روی محیط زیست می گذارید. به اینگونه می توانید به محافظت از زمین در برابر آلودگی هوا نیز کمک کنید.

  • بهبود ایمنی در حرکت

این سیستم همچنین می تواند به شما کمک کند تا حرکات اتومبیل خود را به صورت بلادرنگ کنترل کنید، یعنی می توانید بررسی کنید که آیا راننده ماشین را از مسیر مورد نظر خارج کرده است یا خیر.  برنامه ردیاب خودرو به شما اجازه می دهد تا در داخل خودرو نفوذ داشته باشید یا ویژگی هایی مانند خاموش شدن موتور از راه دور را ارائه دهید.

ردیاب های پسیو و اکتیو

تصمیم گیری در مورد انتخاب ردیاب فعال یا غیرفعال نیز تصمیمی است که باید بخاطر داشته باشید. سیستم های ردیابی فعال، داده ها را در زمان واقعی جمع آوری و ارسال می کنند، در حالی که سیستم های ردیابی غیرفعال، داده های خود را که بعداً قابل بازیابی است، جمع آوری و ذخیره می کنند. به طور کلی، بسیاری از مردم موافقند که نکات مثبت نصب ردیاب خودرو برای وسیله نقلیه شما به شدت منفی است. اگر به فکر خرید ردیاب هستید ، مهم است که سیستم مناسب خود را پیدا کنید.

ماشین برای اکثر ما دارایی بسیار گران قیمتی است. اما یک ماشین فقط ارزش پولی ندارد. در کنار آن، ما اغلب وابستگی عاطفی به آنها داریم. برای بعضی از ما معنای زندگی است و برای بعضی دیگر راهی برای تأمین معاش است. به همین دلیل است که همه ما سعی می کنیم آنها را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم. ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم که وسایل نقلیه در نهایت فرسوده می شوند و هرچه بیشتر از آن استفاده شود، طول عمر آنها کمتر می شود. با این حال مجبور هستیم که در جاده های طولانی، ناهموار و متراکم نیز سفر کنیم که فقط به تخریب اتومبیل های ما کمک می کند. چند روش وجود دارد که ما می توانیم از این تخریب سریع جلوگیری کنیم و بهترین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.